Okna Vetrex LUM'UP

Opinie o oknach Vetrex LUM’UP są zgodne: to eleganckie okna o klasycznej linii, które pozwalają wpuścić do wnętrz bardzo dużo światła. Jest to możliwe dzięki wdrożeniu przez producenta kilku rozwiązań technicznych, takich jak niskie złożenie ramy i skrzydła czy pakiet szybowy o współczynniku Lt wynoszącym aż 74%. Za dobre nasłonecznie wnętrza odpowiada też wąski zestaw słupka ruchomego.

Logo Vetrex

Okna LUM'UP można kupićw salonie Atut Bis Września ul. Paderewskiego 69 oraz Atut Bis Konin ul. Spółdzielców 9

Zalety okna LUM'UP

Ikona mikrowentylacja w skrzydłach RU

Mikrowentylacja w skrzydłach R/U

Ikona blokada błędnego położenia klamki

Blokada błędnego położenia klamki

Ikona ukryte zawiasy

Ukryte zawiasy

Ikona hamulec w klamce

Hamulec w klamce

Ikona zatrzask balkonowy

Zatrzask balkonowy

Ikona klamka dwustronna i wkładka w drzwiach balkonowych

Klamka dwustronna i wkładka w drzwiach balkonowych

Ikona niski próg

Niski próg

Ikona okna uchylno-przesuwne

Okna uchylno- przesuwne

Ikona uszczelka dolnego rowka okuciowego (antykurzowa)

Uszczelka dolnego rowka okuciowego (antykurzowa)

Ikona kolorystyka z palety folii Spectral

Kolorystyka z palety folii Spectral

Ikona zgrzew V-Perfect

Zgrzew V-Perfect

Ikona nawiewniki

Nawiewniki

Ikona okucia uchylno-przesuwne, odstawno-przesuwne

Okucia uchylno-przesuwne, odstawno-przesuwne

Ikona pakiety szybowe ornamentowe

Pakiety szybowe
ornamentowe

Ikona pakiety szybowe przeciwsłoneczne

Pakiety szybowe przeciwsłoneczne

Okno LUM'UP Profil

Profil okna Vetrex LUM’UP

W systemie okien Vetrex LUM’UP zastosowano profil VEKA (klasa A) z 5-komorową ramą oraz 5-komorowym skrzydłem. Za trwałość tego rozwiązania odpowiada zarówno materiał wykorzystany w procesie produkcyjnym, czyli wysokoudarowe PVC, jak również odpowiednia grubość ścianek zewnętrznych. Są one wykonane w najwyższym standardzie jakości zgodnie z normą PN-EN 12608.

 

Klienci doceniają te okna również dzięki rozbudowanej gamie kolorystycznej, bo profile dostępne są w pełnej palecie kolorów standardowych, specjalnych oraz w foliach Spectral. Możliwe jest również zastosowanie kolorów dwustronnych – w takiej sytuacji odcień rdzenia dopasowuje się do koloru okleiny (do wyboru są biały, szary, karmel i brąz).

 

Świetne opinie okna Vetrex LUM’UP zyskują też za sprawą bardzo dobrych parametrów – współczynnik przenikania ciepła dla okna referencyjnego Uw jest równy 0,8 W/(m2·K) (w przypadku pakietu szybowego 4/18/4/18/4 Ug=0,5 W/(m2·K)).

Okno LUM'UP Profil

Profil

  • VEKA, 5-komorowa rama i 5-komorowe skrzydło, klasa A.
  • Kształtowniki z wysokoudarowego PVC.
  • Grubość ścianek zewnętrznych w najwyższym standardzie jakości wg PN-EN 12608.
    Uf=1,2 W/(m²·K).
  • Współczynnik przenikania ciepła dla okna referencyjnego wynosi Uw=0,8 W/(m2·K) przy zastosowaniu pakietu szybowego 4/18/4/18/4 Ug=0,5 W/(m2·K).
  • Profile okien dostępne w pełnej gamie kolorów standardowych oraz specjalnych. W przypadku kolorów dwustronnych, kolor rdzenia dobrany jest do koloru okleiny i występuje w wariantach: biały, brąz, szary, karmel.

Wzmocnienia

Decydując się na okna Vetrex LUM’UP warto zwrócić też uwagę na specjalnie dobrane zbrojenie, które wpływa na sztywność i statykę całego okna. Za wieloletnią, bezproblemową eksploatację odpowiadają ponadto znajdujące się w ościeżnicach i w skrzydłach wielokrotnie gięte wzmocnienia ze stali ocynkowanej.

Okno profil
Okno pakiet szybowy

Pakiet szybowy

Jedną z najważniejszych kwestii, które wpływają na opinie klientów, jest współczynnik przenikania ciepła (zarówno całego okna, jak i szyb). W przypadku okien Vetrex LUM’UP dla pakietu szybowego 4/20/4 współczynnik Ug wynosi 1,1 W/(m²·K). Możliwe jest też wybranie innych zespoleń szyb dla głębokości 28 mm oraz 48 mm.

Pakiet szybowy

Standardowa budowa pakietu systemu okna LUM’UP to: 4/20/4 o współczynniku Ug=1,1 W/(m²·K). Istnieje możliwość zastosowania innych zespoleń szyb dla 2 głębokości, tj. 28 mm oraz 48 mm.

Okno pakiet szybowy

Okucia

Okna LUM’UP mają bardzo rozbudowane standardowe wyposażenie, które obejmuje m.in. dedykowaną klamkę i okucia ROTO NT, wyprodukowane przez niemieckiego producenta cieszącego się opinią lidera w branży. W skrzydle znajdują się dwa zaczepy antyważeniowe, które znacznie zwiększają stopień bezpieczeństwa. Z podnośnikiem skrzydła zintegrowana jest blokada błędnego położenia klamki. Każde skrzydło posiada ponadto stabilizator uchyłu, a także mikrowentylację.

 

Wśród wyposażenia opcjonalnego warto wymienić rozbudowany pakiet rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo i komfort eksploatacji, m.in. okucie antywyważeniowe Protect i klamkę z kluczem. Dostępne są też okucia uchylno-przesuwne lub odstawno przesuwne, a także magnetyczny zatrzask balkonowy z uchwytem czy hamulec rozwierania, którym steruje się za pomocą klamki. Przydatnym rozwiązaniem jest obustronna klamka do drzwi balkonowych, klamka środkowa, klamka obniżona, a także otwieracz naświetli (również w wersji elektrycznej). Osoby, którym zależy na wyjątkowej estetyce okien, mogą też wybrać ukryte zawiasy Designo.

Okucia okna

Uszczelki

W oknach LUM’UP w przekroju złożenia zastosowano potrójne uszczelnienie z PVC-P. Dzięki takiemu rozwiązaniu okna są szczelne, mają świetne parametry izolacyjne, a także dobrze chronią od hałasów dobiegających z zewnątrz. Do wyboru są trzy kolory uszczelek, które z łatwością można dopasować do koloru profili.

Uszczelki

Potrójne uszczelnienie w przekroju złożenia to deklaracja hermetyczności oraz wysokich parametrów izolacyjnych systemu LUM’UP. Wykonane z PVC-P uszczelki występują w 3 możliwych kolorach.

Kolorystyka

Próbka koloru Ciemnoszary

Ciemnoszary

Próbka koloru Ciemnoszary Jedwab

Ciemnoszary Jedwab

Próbka koloru Ciemny Dąb

Ciemny Dąb

Próbka koloru Orzech

Orzech

Próbka koloru Winchester

Winchester

Próbka koloru Złoty Dąb

Złoty Dąb

Próbka koloru Biały (Okleina)

Biały (Okleina)

Próbka koloru Dąb Sheffield Jasny

Dąb Sheffield Jasny

Zdjęcie z kataloguokno LUM'UP

Katalogi do pobrania