Marka Wikęd

Wikęd to prężnie rozwijająca się firma, działająca od 2002r., która specjalizuje się w produkcji drzwi zewnętrznych. Posiada nowoczesny park maszynowy i wykorzystuje w swojej produkcji innowacyjne rozwiązania technologiczne. Jakość wykonania drzwi jest na najwyższym poziomie, a drzwi spełniają najwyższe standardy, o czym świadczą niejednokrotne tytuły, którymi została nagradzana Marka Wikęd.

Drzwi Wikęd można kupićw salonie Atut Bis Września ul. Paderewskiego 69 oraz Atut Bis Konin ul. Spółdzielców 9

Zalety drzwi Vetrex

ikona wypełnienia drzwi

Skrzydło wypełnione pianą

Wnętrze drzwi wypełnione jest pianą poliuretanowej metodą zalewania, polegającą na uzupełnieniu środka drzwi optymalnie dobranym czynnikiem. Wykorzystuje się wówczas prasy o dużym nacisku do pełnego zastygnięcia i wypełnienia całej wewnętrznej przestrzeni.

ikona zawias

Zawiasy 3D

Drzwi marki Wikęd wyposażone są w specjalne zawiasy 3D, pozwalające na płynną regulację w 3 płaszczyznach, które zapewniają komfortową i prostą obsługę, bez konieczności zdejmowania skrzydła z ościeżnicy.

ikona tarcza

Duży wybór przeszkleń

Szklenie w drzwiach zewnętrznych nadaje nowoczesnego charakteru i elegancji. Zależnie od potrzeb i rodzaju wybranych drzwi, można postawić m.in. na szkło przezroczyste, mleczne, czy weneckie.

ikona śnieg

Poszerzenia podprogowe
i ciepła ościeżnica

Poszerzenie podprogowe umieszczane pod progiem drzwiowym, gwarantują stabilne usadowienie całej konstrukcji, co ma bardzo istotny wpływ na trwałość i długowieczność montażu. W ofercie Wikęd dostępne są poszerzenia wykonane z klinarytu oraz PCV.

Ciepłe ościeżnice TERMO to trwały produkt najwyższej jakości, który pozwala na możliwość zróżnicowanej konfiguracji i połączenia drzwi z innymi elementami (naświetlem, poszerzeniami, łącznikami). Sprawdzoną i pewną konstrukcję ościeżnic aluminiowych cechuje bezkonkurencyjna jakość, trwałość i bezpieczeństwo.

drzwi zewnętrzne

Drzwi zewnętrzne

Firma Wikęd oferuje drzwi zewnętrzne w podstawowych liniach: TERMO PRETIGE LUX, OPTIMUM TERMO, PREMIUM TERMO, OPTIUMUM, PREMIUM, NORMAL, PROTECT. Drzwi różnią się ościeżnicami, izolacją termiczną i akustyczną , grubością skrzydeł, klasą antywłamaniową. Drzwi dostępne są w wielu wzorach, podstawowych kolorach oraz na specjalne zamówienie w kolorach z palety RAL. Dzięki szerokiej gamie modeli, drzwi stanowią wizytówkę każdego domu, by stał się ciepły i bezpieczny.
Do produkcji drzwi stosowane są najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu statyki, termiki i szeroko pojętej estetyki. Idąc z duchem czasu, drzwi wyposażone są, także w technologiczne innowacje, które usprawniają i automatyzują proces ryglowania, oraz umożliwiają zdalne sterowanie

Modele drzwi

GD01

Linia Glass Design

GD03a

Linia Glass Design

GL01a

Linia Glass Loft

GL03b

Linia Glass Loft

48

Linia Klasyczna

Akcesoria

Okucia

Jednym z najważniejszych elementów funkcjonalnych, ale też ozdobnych drzwi stanowią okucia. Firma Wikęd posiada w swojej ofercie zbiór klamek, klamko-gałek, rozet oraz pochwytów w różnych dostępnych kolorach i wymiarach. Klamki i pochwyty posiadają, także dodatkową funkcję zabezpieczającą. Wśród nowości znalazła się, także klamka Tahoma w kolorze Black oraz wkładka inwestorska Investlock w kolorze czarnym – do stosowania w drzwiach zewnętrznych oraz wybranych opcjach linii Protect. Nowością jest także, pochwyt wpuszczany, z przyciskiem oraz czytnikiem linii papilarnych. Wśród nich jest:

 

 • Pochwyt Space Lacobel występuje w dwóch długościach- 500 oraz 900 oraz dwóch kolorach -białym i czarnym. Pozwala to na tworzenie niespotykanych dotychczas wariantów drzwi i okuć. Intrygujący czarny lacobel, czyli dekoracyjne ciemne szkło o wysokim połysku, idealnie będzie komponować się w drzwiach kolekcji Glass Design.
 • Pochwyt Space Decor to alternatywna wersja pochwytu Space. Zamiast szklanej tafli jego wnętrze zdobi dowolny dekor z podstawowej palety kolorystycznej.
 • Pochwyt Duo Black – może występować w różnie ułożonych konfiguracjach- jako dwa pochwyty
 • Pochwyt Stripe -dzięki wewnętrznemu wycięciu, pochwyt zdecydowanie lepiej i nietuzinkowo wyeksponuje każdy kolor drzwi.
 • Nowe pochwyty Alfa oraz Beta w opcjach kolorystycznych INOX i Black w rozmiarze 120 występuje również w wersji z przyciskiem, z czytnikiem linii papilarnych w kolorze Black.
klamki

Szklenia

Marka Wikęd posiada wachlarz szkleń, które pasują niemal do wszystkich modeli drzwi. Lustro weneckie gwarantuje największy poziom odbicia i daje od zewnątrz „efekt lustra”, zachowując jednocześnie pełną widoczność od wewnątrz. Szyba antywłamaniowa P4 to rozwiązanie charakteryzujące się bardzo dużą odpornością na włamanie, przy zachowaniu odpowiednich walorów wizualnych. Pakiet szybowy składa się z 3 szyb, przy czym jedna z nich (szyba P4) złożona jest z 2 szyb o grubości 4 mm i każda jest sklejona 4 warstwami folii. Szary odcień szkła refleksyjnego nadaje drzwiom unikatowego, nowoczesnego wyglądu. Takie szkło idealnie sprawdza się m.in. w połączeniu z antracytem, czarnym matem oraz srebrno-szarym kolorem drzwi.

 

Drzwi klasyczne, które cechuje prostota kształtów, można połączyć z nową odsłoną szkła która sprawi, że drzwi nabiorą ponadczasowego designu. Takim szkłem jest :

 

 • Lustro
 • Lustro Double
 • Skip Lustro
 • Kostka Lustro
 • Piaskowana
 • Piaskowana Double
 • Skip Black 3D i Lacobel
 • Lacobel Black i Duo
 • Paint Black i Double
 • Black/ Lustro Weneckie
szklenia lustro
Lustro
szklenia lustro
Piaskowana
szklenia lacobel black duo
Lacobel Black Duo
szklenia lustro double
Lustro Double
szklenia piaskowana double
Piaskowana Double
szklenia skip lacobel
Skip Black Lacobel
szklenia skip lustro
Skip Lustro
szklenia skip black 3d
Skip Black 3D
szklenia paint black
Skip Black Lacobel
szklenia kostka lustro
Kostka Lustro
szklenia lacobel black
Lacobel Black
szklenia paint black double
Paint Black Double

Katalogi do pobrania